Celaskon | Celaskon

Vitamín C při nachlazení

Nachlazení souvisí s naším imunitním systémem a tím, jak se dokážeme bránit virům, které nás napadají. Jak zmírnit příznaky a délku nachlazení se dozvíte zde.

S nachlazením a jeho symptomy se setkal každý z nás: únava, bolest hlavy, rýma, kašel, bolest v krku. Není divu, že to všichni známe. Jde totiž o nejčastější infekční onemocnění a každého dospělého člověka postihne dvakrát až čtyřikrát do roka. Děti může potrápit dokonce až dvanáctkrát ročně. Nejvíce nás nachlazení trápí především na podzim a v zimě, trvá od 4 dnů až po 3 týdny. Víte vůbec, jak nachlazení vzniká a jak se mu dá předcházet?

Nachlazení souvisí s naším imunitním systémem a tím, jak se dokážeme bránit virům, které nás napadají. Těchto virů existuje velké množství. Nakazíme se jednoduše jejich vdechnutím či přenosem přes ruce do našeho těla. Viry si vysloveně libují například ve školách, kde děti sedí blízko sebe a často si zapomínají mýt o přestávkách ruce. Viry se pak snadno přenášejí a děti je nosí i domů, kde pak „odpadne“ celá rodina. Prvním krokem, jak se nachlazení vyhnout, je tedy dostatečná hygiena mytí rukou. Antibakteriální mýdla proti virům samy o sobě neúčinkují. Viry jsou z rukou odstraněny během mytí mechanicky.

Ideální by také bylo vyhýbání se prostředí s nemocnými lidmi. To ale bohužel není vždy možné. Proto bychom měli myslet na to, že se nemáme špinavýma rukama dotýkat obličeje a už vůbec ne jimi jíst. I přesto se takovýmto situacím nedá vždy vyhnout. Účinným prostředkem v období zvýšeného rizika nachlazení je pravidelné doplňování vitamínu C, který podporuje imunitu. Vitamín C dokáže zmírnit příznaky a délku nachlazení, v tomto případě se doporučuje denní příjem alespoň 200 mg (u dospělých). Na dostatečný příjem vitamínu C bychom měli brát zřetel především na podzim a v zimě, kdy můžeme lehce nachladnout. Nezapomínejme ale na podporu naší imunity pravidelným užíváním vitamínu C po celý rok.

Pokud chceme naši imunitu podpořit ještě více, měli bychom do svého režimu zařadit také pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu, dostatek spánku a zdravou stravu.

Proč potřebujeme vitamín C

Pomáhá ochraňovat buňky před oxidačním stresem

Přispívá k energetické rovnováze těla

Zvýšená potřeba u kuřáků *
Zvyšuje vstřebávání železa
 
Pomáhá snížit míru únavy a vyčerpání
 

Pomáhá imunitnímu systému

Nejvhodnější Celaskon® je:

Celaskon-LongEffect-krab_500mg-60tob_prava

CELASKON®
long effect

Léčivý přípravek


celaskon-pomeranc-box

CELASKON®
červený pomeranč

Léčivý přípravek