Celaskon | Celaskon

Kuřáci

Jak už je obecně známo, kouření samo o sobě ohrožuje naše cévy a způsobuje závažná onemocnění, jako jsou srdeční choroby, cévní mozkové příhody nebo rakovina.

Kuřáci mají zvýšenou denní potřebu vitamínu C. Vitamín C se totiž v kuřákově těle „spálí“ rychleji než u nekuřáka a to může způsobit nespočet zdravotních potíží → viz „Co se děje, pokud máme vitamínu C nedostatek“.

Jak už je obecně známo, kouření samo o sobě ohrožuje naše cévy a způsobuje závažná onemocnění, jako jsou srdeční choroby, cévní mozkové příhody nebo rakovina. Vitamín C sám o sobě žádný z těchto procesů nezvrátí. Je ale důležitý pro správnou funkci vitamínu E, který je spolu s vitamínem C jedním z hlavních antioxidantů. Tyto chrání buňky v našem těle před škodlivými volnými radikály, které mohou poškozovat buňky a vést ke stárnutí a řadě závažných chorob.

Pravidelné užívání vitamínu C pomáhá celkově podporovat náš imunitní systém, což se prokázalo především u starších osob. Je důležité říct, že i člověk, který je vystaven pasivnímu kouření (pohybuje se v zakouřených prostorách) má zvýšenou potřebu vitamínu C a měl by proto dbát na jeho dostatečný příjem.

Proč potřebujeme vitamín C

Pomáhá ochraňovat buňky před oxidačním stresem

Přispívá k energetické rovnováze těla

Zvýšená potřeba u kuřáků *
Zvyšuje vstřebávání železa
 
Pomáhá snížit míru únavy a vyčerpání
 

Pomáhá imunitnímu systému

Nejvhodnější CELASKON® je:

Celaskon-LongEffect-krab_500mg-60tob_prava

CELASKON®
long effect 60×500 mg

Léčivý přípravek